ISTANBUL ISTANBUL
Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 08:15
 
Güvenlik Soruşturması teklifi muhalefetin oylarıyla reddedildi
Kamuya ilk kez atanacaklar için güvenlik soruşturması öngören kanun teklifi muhalefetin oylarıyla TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmedi.
GÜNDEM Haberi
Güvenlik Soruşturması teklifi muhalefetin oylarıyla reddedildi

AKP’nin kamu görevine alınacaklar için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması getiren 18 maddelik "Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun teklifi" Meclis’te kabul edilmedi.

Muhalefetin OHAL düzenlemesi eleştirisi getirdiği teklif daha önce Anayasa Mahkemesi tarafından da iptal edilmişti. AKP ve MHP'nin 9 ay sonra yeniden Meclis’e getirdiği güvenlik soruşturması teklifi muhalefet oylarıyla Genel Kurul’da reddedildi.

CHP'li Murat Emir: AKP ve MHP milletvekilleri şaşkın 
CHP Ankara Milletvekili Murat Emir konuyla ilgili, “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun teklifi” muhalefetin oyları ile reddedildi. AKP ve MHP milletvekilleri Şaşkın…” ifadelerini kullandı.

Odatv'ye konuşan Emir, AKP’nin aksi bir tutum içinde bulunmasının ‘milli iradeye darbe olacağını’ belirterek, “Başa dönüldü. Tekrar getirmek isterlerse komisyondan başlayacak. Meclis başkan vekili de oylama yaptı ve sonucu kabul etti” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör: Birinci Medya
Etiketler: Güvenlik, Soruşturması, teklifi, muhalefetin, oylarıyla, reddedildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı