ISTANBUL ISTANBUL
Haber Detayı
20 Ağustos 2021 - Cuma 08:01
 
Milli Eğitim Bakanı Özer: 6 Eylül'de haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz. Hedefimiz, sağlık koşulları aksini gerektirmediği sürece salgın öncesinde olduğu gibi okullarımızda tam zamanlı yüz yüze eğitimi devam ettirmek" açıklamasını yaptı.
EĞİTİM Haberi
Milli Eğitim Bakanı Özer: 6 Eylül'de haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz

Bakan Özer, 1 Eylül-3 Eylül tarihleri arasında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik uyum eğitimleri yapılacağını duyurdu. 

Özer, mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayacak öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edileceğini belirtti.

Özer açıklamasında, "Okullarda eğitim, ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilecektir. Okula giriş-çıkış saatleri, teneffüs zamanları ve özellikle gerek duyulması hâlinde ikili eğitime geçilmesine ilişkin süreç, okulun fiziki kapasitesine ve mevcuduna göre il ve okul yönetimleri tarafından birlikte düzenlenecektir" diye konuştu.

Açıklamasında öğretmenlerin aşılama oranlarını da paylaşan Özer, "Öğretmenlerimizin en az bir doz aşılanma oranı dün itibarıyla 80,34’tür ve bu oran, Türkiye’deki genel nüfusun aşılanma oranından yaklaşık 8 daha fazladır. İki doz aşılanma oranı ise 69,73’tür ve Türkiye’deki genel nüfusun aşılanma oranından yine yaklaşık yüzde 15 fazladır" bilgisini paylaştı.

Kaynak: Editör: Birinci Medya
Etiketler: Milli, Eğitim, Bakanı, Özer:, 6, Eylül'de, haftada, 5, gün, ve, yüz, yüze, eğitime, başlıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı