ISTANBUL ISTANBUL
Haber Detayı
09 Ekim 2021 - Cumartesi 08:43
 
Metiner: Ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa bu tamamen hükümetimize aittir
Mehmet Metiner, başarıyı takdir etmek kadar, başarısızlığın da eleştirilmesi gerektiğini söyledi
GÜNDEM Haberi
Metiner: Ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa bu tamamen hükümetimize aittir

AKP eski milletvekili ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Türkiye'deki ekonomik ve siyasal sıkıntıların sorumlusunun muhalefet olmadığını belirterek, "Ekonomik bir başarısızlık varsa, eksiklik varsa, yoksulluk varsa, bu tamamen hükümetimize aittir" ifadelerini kullandı.

Habertürk televizyonu canlı yayını katılan Mehmet Metiner, "ekonomik başarısızlığın iktidara ait olduğunu" ifade etti.

Açıklamalarında, "Biz hükümetiz evet, partimiz hükümet evet. Dolayısıyla ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa bu tamamen hükümetimize aittir" diyen Metiner, AKP içerisinde de bu eleştirilerin yükselmesi gerektiğini dile getirdi.

Metiner şu ifadeleri kullandı: "Bu ülkedeki ekonomik sıkıntıların, eğer varsa siyasal sıkıntıların müsebbibi muhalefet değildir, olamaz. Ülkeyi hangi parti yönetiyorsa başarı da onundur başarısızlık da onundur. Başarıyı takdir etmek herkesin, hepimizin görevidir. Varsa başarısızlığı da eleştirmek hepimizin görevi olmalıdır. Sadece muhalefetin değil.

AK Parti’nin içerisinde ülkesini gerçekten seven, ülkesinin çıkarlarını her şeyin üzerinde gören çok sayıda değerli arkadaşlarımız var. Onlar gerektiğinde partisinin yapıp ettiklerini eleştirebilmeliler. Yani onlar da yol gösterebilmeliler, ‘burada bir tıkanıklık var’ diye."

Kaynak: Editör: Birinci Medya
Etiketler: Metiner:, Ekonomik, bir, başarısızlık, varsa,, yoksulluk, varsa, bu, tamamen, hükümetimize, aittir,
Yorumlar
Haber Yazılımı