ISTANBUL ISTANBUL
Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 08:01
 
Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar düşecek, kar ve yağmur geri dönüyor
Meteorolojiʹden yapılan açıklamaya göre yurdun kuzeybatı kesiminde sıcaklık 5-8 derece düşecek. Yurdun büyük bölümünde sağanak yağış beklenirken, İç ve Doğu Anadolu ile Karadenizʹin yüksek kesimlerinde kar, yağmurla karışık olarak yağacak.
HAVA DURUMU Haberi
Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar düşecek, kar ve yağmur geri dönüyor

Meteorolojiʹden yapılan açıklamaya göre yurdun kuzeybatı kesiminde sıcaklık 5-8 derece düşecek. Yurdun büyük bölümünde sağanak yağış beklenirken, İç ve Doğu Anadolu ile Karadenizʹin yüksek kesimlerinde kar, yağmurla karışık olarak yağacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadoluʹnun kuzeyi ve Güneydoğu Anadoluʹnun doğusu ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Eskişehir, Aksaray, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Karadenizʹin iç kesimleri, Doğu Anadoluʹnun kuzeyi ile Afyonkarahisar, Kütahya, Eskişehir, Sivas, Yozgat, Çankırı çevreleri ve Ankaraʹnın kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde; Rize il geneli, Artvinʹin kıyı kesimleri ve Trabzonʹun doğusu ile Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Diyarbakır çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2/12saat) olması bekleniyor.ANKARA: 19, Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. İSTANBUL: 11, Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.İZMİR: 22, Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif yağmurlu.KOCAELİ: 12, Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.BURSA: 13, Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. EDİRNE: 10, Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.KÜTAHYA: 18, Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı, yarın(Pazartesi) sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu.ADANA: 22, Parçalı ve çok bulutlu, öğleden itibaren iç kesimleri zamanla il geneli sağanak yağışlı.ANTALYA: 20, Parçalı ve çok bulutlu. HATAY: 20, Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah sağanak yağışlı. ESKİŞEHİR: 15, Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, yarın(Pazartesi) sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu. KONYA: 19, Parçalı ve çok bulutlu.SİVAS: 16, Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, yarın(Pazartesi) sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu.BOLU: 16, Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı. SAMSUN: 11, Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren yağmurlu. TRABZON: 12, Çok bulutlu, öğleden itibaren aralıklı yağmurlu.ERZURUM: 11, Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde kar yağışlı. KARS: 11, Parçalı ve çok bulutlu. MALATYA: 17, Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzey kesimleri yağmurlu.VAN: 9, Parçalı ve çok bulutlu.DİYARBAKIR: 17, Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yağmurlu. GAZİANTEP: 18, Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu. ŞANLIURFA: 20, Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu.

Kaynak: Editör: Birinci Medya
Etiketler: Meteoroloji, uyardı:, Sıcaklıklar, düşecek,, kar, ve, yağmur, geri, dönüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı