ISTANBUL ISTANBUL
Haber Detayı
25 Mart 2021 - Perşembe 08:01
 
MEB'den ortaokullardaki yüz yüze sınavlara erteleme
5,6 ve 7. sınıfların yüz yüze sınavları 3 Mayıs sonrasına ertelenirken, 4. ve 8. sınıfların sınavları yapılmaya devam edecek
EĞİTİM Haberi
MEB'den ortaokullardaki yüz yüze sınavlara erteleme

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yüksek ve çok yüksek riskli illerde 5,6 ve 7. sınıf öğrencilerinin 26 Mart'tan sonraki sınavlarının 3 Mayıs sonrasına ertelendiğini duyurdu. 4 ve 8. sınıf öğrencilerinin ise yüz yüze sınavlarına devam edileceği bildirildi.

MEB'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Ortaokullardaki yüz yüze sınavlar, yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılacaktır. Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde ortaokulların 5, 6 ve 7'nci sınıflarında 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak şekilde planlanacaktır.

"Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4'üncü sınıflar ile ortaokulların 8'inci sınıflarında sınavlar, okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edilecektir. Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması hâlinde sınavlar da 3 Mayıs 2021 tarihinden önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecektir."

Kaynak: Editör: Birinci Medya
Etiketler: MEB'den, ortaokullardaki, yüz, yüze, sınavlara, erteleme,
Yorumlar
Haber Yazılımı