ISTANBUL ISTANBUL
Haber Detayı
08 Eylül 2021 - Çarşamba 08:18
 
İyi Partili Cihan Paçacı’nın sözleri, maksadı aşan tonda
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Paçacı, "Kemal Bey son dönemde sürekli tekil konuşuyor, madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu?" demişti
SİYASET Haberi
İyi Partili Cihan Paçacı’nın sözleri, maksadı aşan tonda

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı’nın, CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu’na yönelik, “Tekil konuşuyor. İttifak halindeysek vaatleri ortaklaşa kararlaştırıp birlikte açıklamalıyız. Bunları bize sordunuz mu?” eleştirisinde bulunması, CHP kulislerinde, “şahsi görüş” ve “maksadını aşan tonda” şeklinde yorumlandı.

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre; CHP kurmayları, Millet İttifakı içerisinde ana eksenlerde hiçbir sorun bulunmadığını vurgulayarak “Partiler, politikalarını açıklamak zorunda. Ayrıntılara takılmamak lazım. Bire bir aynı şeyleri söylersek tek parti olmamız gerekir. İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in kullandığı ‘ben’ ifadesi CHP’yi rahatsız etmiyor, etmez de” değerlendirmesinde bulundu.

CHP kurmayları, İyi Partili Paçacı’nın eleştirilerinin “şahsi görüş” ve “maksadını aşan tonda” olduğunu belirterek “Gelecek dönem Türkiye’yi yönetmek için işbirliği yapan Millet İttifakı’nın ortakları arasında ‘temel ilkeler’, ‘Türkiye için ortak hedefler’ ve ‘seçim işbirliği’ gibi ana eksenlerde herhangi bir sorun bulunmadığını”, “iki partinin genel başkan yardımcıları arasında sık sık yapılan görüşmelerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylem tarzı ve vaatlerine ilişkin herhangi bir eleştirinin dile getirilmediğini” söyledi.

Kurmaylar ayrıca, “Seçim takvimi açıklandığında cumhurbaşkanı adayımızı birlikte belirleyip, yol haritamızı beraber çizip bunları hep birlikte kamuoyuna açıklayacağız. İktidar olduğumuzda da cumhurbaşkanı, hükümet ve Millet İttifakı’nın ortaklarının uzlaşısı ile güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişi sağlayacağız. Bunun çalışmalarını şu anda da beraber yürütüyoruz. Her konuda aynı şeyleri düşünür ve aynı şeyleri söylersek o zaman ayrı ayrı partiler değil, tek siyasi parti olmamız gerekir. Ayrıntılara takılmamak lazım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Birinci Medya
Etiketler: İyi, Partili, Cihan, Paçacı’nın, sözleri,, maksadı, aşan, tonda,
Yorumlar
Haber Yazılımı