ISTANBUL ISTANBUL
Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 08:29
 
İmamoğlu,Fatih Portakal ile ilgili ilk kez konuştu
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı'nda yaşanan VIP krizinde kendisi için "Hakaret ettiğini duydum" diyen gazeteci Fatih Portakal ile ilgili soruya, “Bir gün siyaset biter, iki arkadaş gibi otururuz, elbet söyleyeceklerim var ona” sözleriyle cevap verdi.
GÜNDEM Haberi
İmamoğlu,Fatih Portakal ile ilgili ilk kez konuştu

Armağan Çağlayan’ın "Gör Beni" programına konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, siyasete atılma kararını ve sonrasını anlattı.

Bir gün siyaseti bırakıp işine geri dönmek istediğini söyleyen İmamoğlu, çok yoğun bir çalışma temposu içine gireceğini babasının siyasetle ilgilendiği dönemlerden bildiğini aktardı. İmamoğlu, "akla gelmeyecek saldırı biçimleriyle karşılaştığını hatta bunları anlatmaktan usandığını" belirtti.

"O hâlâ bana Ekrem der, ben ona Fatih"
Üniversite döneminde aynı evde kaldıkları, FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal’ın seçim döneminde Ordu Havalimanı’nda yaşanan ‘VIP krizine’ dair kendisinin hakaret ettiğini duyduğunu iddia etmesiyle ilgili de Çağlayan’ın bir sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, aralarında bir kızgınlık, kırgınlık, küslük olmadığını ancak bu konuyla ilgili kendisinin Portakal’ı aramadığını söyledi.

“Biz aynı evi paylaşmış iki insanız, hâlâ benim üniversite arkadaşım, bunda bir azalma olmaz” diyen İmamoğlu, “O hâlâ bana Ekrem der, ben ona Fatih derim, aramıza makam-mesafe koymayız. Bizim arkadaşlığımız neredeyse 30-31 sene oldu” dedi. İmamoğlu, "Ha, gün gelir, siyaset biter, tekrar iki arkadaş gibi masada otururuz, kederleniriz, tartışırız, elbet söyleyeceklerim var ona" dedi. 

Portakal o süreçte, ''Hiçbir insan küfürü hak etmez, etmemelidir''  yorumunda bulunmuştu.

Kaynak: Editör: Birinci Medya
Etiketler: İmamoğlu,Fatih, Portakal, ile, ilgili, ilk, kez, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı