ISTANBUL ISTANBUL
Haber Detayı
12 Aralık 2020 - Cumartesi 08:26
 
DSÖ den Türkiye'nin uygulamayı planladığı CoronaVac aşısına ilişkin açıklama
Türkiye'nin Koronavirüs'e karşı ay sonundan itibaren sağlık çalışanlarından başlayarak uygulamayı planladığı SinoVac'ın aşısına ilişkin Dünya Sağlık Örgütü'nden gelen ilk açıklamada, "Çin aşılarının üreticileriyle temas halindeyiz" denildi. DSÖ yetkilisi, Covid-19 aşılarının kullanımına "her ülkenin kendi makamlarının karar vereceğini" ifade etti.
SAĞLIK Haberi
DSÖ den Türkiye'nin uygulamayı planladığı CoronaVac aşısına ilişkin açıklama

Sözcü Harris, Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında, gazetecilerin dünyadaki aşı çalışmalarına ilişkin sorularını cevapladı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, AA'nın Türkiye'nin ay sonundan itibaren uygulamayı planladığı CoronaVac aşısına ilişkin sorusunu cevaplarken, "Bir dizi farklı gruptan bir dizi farklı aşıyı inceliyoruz. Çin aşılarının üreticileri ve dünyanın dört bir yanındaki aşı geliştiricilerin üreticileri ile temas halindeyiz" ifadelerini kullandı.

Harris, Covid-19 aşılarının kullanımına "her ülkenin kendi makamlarının karar vereceğini" belirterek, "Ancak insanlar çok endişeli olmamalı. Unutmayın, aynı anda çevrimiçi olarak gelen birkaç aşı adayı var. Dolayısıyla bir aşı belirli kişiler için uygun olmayabilir, ancak kendinize uygun başka bir aşı da bulabilirsiniz" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Editör: Birinci Medya
Etiketler: DSÖ, den, Türkiye'nin, uygulamayı, planladığı, CoronaVac, aşısına, ilişkin, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı