ISTANBUL ISTANBUL
Haber Detayı
15 Nisan 2020 - Çarşamba 07:46
 
Brezilyalı bilim insanları Koronavirüsʹün fotoğrafını çekti
Sputnikʹin aktardığı habere göre; Brezilyalı virologlar, laboratuvarda geçirimli elektron mikroskobu yardımıyla Koronavirüsʹün fotoğraflarını çekti. Görüntülerde virüs partiküllerinin hücreye girişi ve sonrasında çoğalmaya başladığı anlar görülüyor.
BİLİM Haberi
Brezilyalı bilim insanları Koronavirüsʹün fotoğrafını çekti

Brezilya’daki Oswaldo Cruz Vakfı’nda bilim insanları, yeni tip Koronavirüsʹün (Covid-19) sağlıklı hücrelere saldırdığı anların görüldüğü fotoğrafları yayınladı.

Sputnikʹin aktardığı habere göre; Brezilyalı virologlar, laboratuvarda geçirimli elektron mikroskobu yardımıyla Koronavirüsʹün fotoğraflarını çekti. Görüntülerde virüs partiküllerinin hücreye girişi ve sonrasında çoğalmaya başladığı anlar görülüyor. Çoğalan virüs ise başka hücrelere yayılırken üremeye devam ediyor.Oswaldo Cruz Enstitüsü’nden Dbora Ferreira Barreto-Vieira’nın açıklamasına göre hasta bir kişinin burun ve boğazından alınan virüs örnekleri partiküllerinin biçimi ve boyutunu inceleyebilmelerini sağladı. Ayrıca kullanılan hücrelerin aşı ve ilaçların testleri için uygun olup olmadığı tespit edilebildi.Oswaldo Cruz Enstitüsü’nden Dbora Ferreira Barreto-Vieira’nın açıklamasına göre, fotoğraflar virüs partiküllerinin biçimi ve boyutunu inceleyebilmelerini sağladı. Ayrıca kullanılan hücrelerin aşı ve ilaçların testleri için uygun olup olmadığı tespit edilebildi. Barreto-Vieira, “Amacımız bu hücrelerin virüsün çoğalması için uygun olup olmadığını anlamaktı ve öyle olduğunu tespit ettik” dedi.     

Kaynak: Editör: Birinci Medya
Etiketler: Brezilyalı, bilim, insanları, Koronavirüsʹün, fotoğrafını, çekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı