ISTANBUL ISTANBUL
Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 08:42
 
AKP İstanbul İl Örgütü'ndeki değişim ne anlama geliyor? Osman Nuri Kabaktepe kimdir
Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İstanbul İl Kongresi'nde İl Başkanlığı görevine Osman Nuri Kabaktepe seçildi. Peki daha önce AKP'de herhangi bir görev almayan Kabaktepe kim ve AKP'nin İstanbul il örgütündeki değişim nasıl yorumlanıyor?
SİYASET Haberi
AKP İstanbul İl Örgütü'ndeki değişim ne anlama geliyor? Osman Nuri Kabaktepe kimdir


Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İstanbul İl Kongresi'nde İl Başkanlığı görevine Osman Nuri Kabaktepe seçildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrede Kabaktepe'yi tanıtırken "1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımızı, Osman Nuri Kabaktepe kardeşimizi İstanbul'a il başkanı yapıyoruz" diye konuştu.

Kabaktepe ise konuşmasında, "İstanbul'da bir seferberlik ruhuyla çalışacağız, İstanbul kadar kuşatıcı, çoğulcu, renkli, kapsayıcı, sevgi dolu, gönlü geniş olacağız. İstanbul teşkilatı olarak tarihin huzurunda söz veriyoruz; tarihiyle, inancıyla, insanıyla ve ruhuyla bizim olan İstanbul'u yeniden kazanacağız" ifadelerini kullandı.

Peki daha önce AKP'de herhangi bir görev almayan Kabaktepe kim ve AKP'nin İstanbul il örgütündeki değişim ne anlama geliyor?

Siyasete Refah ve MGV ile girdi
1970 yılında Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğan ve orta öğrenimini Fatsa İmam Hatip Lisesi'nde tamamlayan Kabaktepe, siyasetle ilk gençlik yıllarında, Refah Partisi'nde aktif olarak yer alarak tanıştı.

Kabaktepe, Bursa'daki Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde üniversite eğitim görürken Milli Gençlik Vakfı'nda da (MGV) faaliyet gösterdi.

Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Ensitüsü'nde Felsefe bölümünde yüksek lisans yapan Kabaktepe, MGV'de ilerleyen yıllarda da çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

Milli Görüşçülerin bölünmesinde Saadet Partisi'nde kaldı
Milli Görüş'teki yenilikçi kanat 2001 yılında AKP'yi kurarken Kabaktepe ise aynı yıl, gelenekçi kanatın kurduğu Saadet Partisi'nde (SP) kaldı.

Kabaktepe'nin anlatımıyla "Rahmetli Erbakan Hocamızın emri üzere" Ankara'da dört yıl SP Kurucu Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

Kaynak: Editör: Birinci Medya
Etiketler: AKP, İstanbul, İl, Örgütü'ndeki, değişim, ne, anlama, geliyor?, Osman, Nuri, Kabaktepe, kimdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı